+420 380 602 200 info@kvalitex.sk
Vyberte kategórii magazínu
Ako vybrať obliečky pre tínedžerov a nespliesť sa?

Mať doma pubertiakov je občas pekná záťaž na nervy. Majú svoju hlavu a k tomu názory dosť často  opačné ako vy. Sú veci, pri ktorých si určite budete trvať na svojom, a potom existuje kopa ďalších, pri ktorých je pre pokoj v dome lepšie nechať im voľnú ruku.

Kalendár16. 08. 2021

Napríklad nechať na nich, ako bude vyzerať ich izba, aký chcú nábytok, doplnky alebo aké obliečky na posteľ považujú za cool. Keďže na ich izbe sú pre vás často zatvorené dvere a riadia sa hlavne názormi kamarátov, nútiť ich mať „svoje dúpä“ zladené so zvyškom domácnosti nemá cenu.

Môžete im však uviesť nejaké návrhy a tak im ukázať, že viete, čo ich baví a aký majú vkus. Začať môžete práve pri obliečkach.

Romantika, citáty, šteniatka – toto na pubertiačky spoľahlivo zaberie

Ak máte doma dcéru, ktorá už je v kritickom veku, tak pozor: Bude riešiť každú maličkosť, od farieb až po materiál. Zatiaľ čo malé dievčatká milujú pestré farby, veľa ružovej, princezné a jednorožcov, pubertálne slečny si skôr potrpia na jemnejšie farby: šedú, svetlomodrú a mätovú. Alebo zlatú a striebornú, tie ale skôr na vzoroch.

Hitom sú romantické motívy srdiečok alebo kvetín a rôzne citáty a heslá, napríklad: Make a wish, Sweetdreams alebo Love. Milovníčky zvierat potešia obliečky s realistickým vyobrazením ich maznáčika alebo iného obľúbeného zvieraťa.

Na čo si však rozhodne dajte pozor, je materiál obliečok. Súčasné pubertiačky často riešia materiál a pôvod vecí, ktoré si kupujú, a umelinou by ste ich rozhodne nepotešili. Naše obliečky sú z veľmi kvalitnej 100 % bavlny a šijú sa v Česku, takže túto položku si môžete označiť za splnenú.

Futbalové ihrisko alebo gitara – aké záujmy majú chlapci?

Vyberať posteľné obliečky pre pubertiakov je o niečo jednoduchšie. Tí až tak neriešia estetickú stránku, hlavne nech to pasuje k ich štýlu života. Vášnivý futbalista ocení čokoľvek vo farbách obľúbeného klubu alebo obliečky s motívom futbalového ihriska. Hudobníka potešia obliečky s motívom notovej osnovy a budúceho motorkára čokoľvek s poriadnou mašinou.

Pre slečny a mladých pánov však platí jedno: Majú radi zmenu a osobitosť, takže počítajte s tým, že obliečky pre tínedžerov budete musieť kupovať častejšie, než ste boli zvyknutí u detí.