+420 380 602 200 info@kvalitex.sk
Vyberte kategórii magazínu
Čo si predstavíte, keď sa povie teplo domova?

„Oheň v kozube ticho praská, v našich srdciach pokoj a láska, z oblohy sa sype sneh, vločky tancujú v závejoch.“ Takými slovami sa môže začať novoročné prianie alebo sa vám nimi prihovára vaša fantázia a vy si hovoríte, áno to je správne vystihnutie výrazu „teplo domova“.

Kalendár12. 01. 2022

Každý si teplo domova predstavuje inak a každý výklad je správny a jedinečný. My si teplo domova predstavujeme ako domov, do ktorého sa radi vraciame, pretože tam nájdeme pokoj, pohodu, bezpečie a harmóniu. Domov, ktorý dokáže upokojiť telo, myseľ i dušu, kde si oddýchneme po dlhom a ťažkom pracovnom dni.

Príjemné doplnky navodia správnu atmosféru

Teplo domova nesúvisí s dokonale vyleštenou podlahou ani s vydrhnutými dlaždičkami v kúpeľni. Zato súvisí s výberom farby stien, s osvetlením, vhodným nábytkom a tiež s vkusne zvolenými dekoráciami. Dobre vybrané a vhodne umiestnené dekorácie, napr. kvetiny, tkaniny a iné doplnky, môžu dokonale navodiť hrejivý pocit z tepla domova. Najväčší význam pre náš odpočinok má nepochybne spálňa a obývacia izba.

Zaiste najčastejšia miestnosť, ktorú má funkciu zaistiť nám bezstarostný spánok a relaxáciu, je spálňa. Výberom správnej prikrývky a vankúša si ušetríme nejednu bezsennú noc. Vankúše z našej výroby obsahujú vysokokvalitnú guľôčkovú výplň, ktorú si môžete prispôsobiť na mieru vašim potrebám. Vankúš možno veľmi ľahko vyklepať, čím ho možno vyformovať tak, ako práve potrebujete.

Kvalitná a teplá prikrývka je základ

Vhodnou prikrývkou pre zimné obdobie je určite termoprikrývka z dutého vlákna, ktorú tvoria dve samostatné prikrývky. Táto prikrývka dokonale zahreje, pretože izoluje teplo. Skvelým a neodmysliteľným doplnkom k prikrývke a vankúšu sú flanelové obliečky. Sú veľmi príjemné na dotyk a majú vysokú hrejivosť. Obliečky sú vyrobené zo 100 % bavlny a sú veľmi vzdušné a dobre odvádzajú vlhkosť. Vďaka tomu sa budete cítiť príjemne a nebudete sa potiť.

Odpočívať môžete nielen v spálni

Ďalším dôležitým miestom pre celkové upokojenie po rušnom pracovnom dni je obývacia izba. V nej často dominuje sedacia súprava alebo sa v nej nachádza obľúbené kreslo, ku ktorému neodmysliteľne patrí teplá chlpatá deka a pohodlný vankúš. Tie využijete pri chvíľach leňošenia a sledovania televízie.

Pre chvíle odpočinku dobre poslúžia aj naše luxusné deky s dlhým vlasom, ktoré vzhľadom pripomínajú plyšových kamarátov, ktoré si zamilujete na prvý pohľad i dotyk. Deky ponúkame v dvoch rozmeroch a v mnohých farebných kombináciách. Či už ide o praktickú čiernu, sviežu fialovú, tradičnú béžovú alebo smotanovú, alebo univerzálnu sivú alebo tmavosivú. Každý si určite vyberie tú svoju, ktorá mu bude vyhovovať a perfektne ladiť v domove.

Deky môžete kombinovať s mäkučkými obliečkami na vankúše, ktoré spríjemnia chvíle leňošenia a dokonale zútulnia domov. Deky a poťahy môžete využiť aj v zimnej záhrade a na terase. Tieto chlpaté textílie sa stanú vaším obľúbeným doplnkom a budú vás doslova napĺňať teplom po celom tele, duši i mysli.

Vyskúšajte si naše výrobky na vlastnej koži a zažite jedinečné pocity pohody, pokoja a dožičte si zaslúžený odpočinok. Pevne veríme, že už nebudete chcieť „teplo vášho domova“ opustiť.