+420 380 602 200 info@kvalitex.sk
Vyberte kategórii magazínu
Pod prikrývkou, v lete a bez potenia? Vieme, ako na to!
Kalendár03. 04. 2019

Vysoké teploty ako v trópoch, alebo ešte horšie, ako na Sahare, to už začína byť normálne aj na Slovensku. Vedci nás varujú, že za to môže globálne otepľovanie. Že iné to už nebude a že na vyššie teploty si máme zvykať. Takže treba začať myslieť na to, ako si v byte aj v horúcom lete vytvoriť príjemné miesto na spanie.

Tma je vítaný pomocník

Len čo dáte slnku príležitosť dostať sa do miestnosti, už sa tepla nezbavíte. Zvyknite si na vetranie až v noci a hneď ráno po vstávaní. Potom zatiahnite žalúzie a závesy a nechajte všade tmu. Je pravda, že toto si môžete dovoliť, ak idete do práce. Na druhej strane, cez víkend je lepšie vyraziť niekam von, do prírody, k vode, než si užívať domácu saunu.

Letné prikrývky – ľahké a chladivé ako vánok

Spať len tak, bez prikrývky, to asi väčšina z nás nedokáže. Inšpiráciu možno hľadať u južných národov, kde je v lete zvykom používať iba ľahké prestieradlo. Druhou možnosťou je využiť výhody moderných technológií a zaobstarať si letné prikrývky z dutého vlákna. Vážia len necelého pol kila a zaistia odvádzanie potu z tela a jeho následné odparenie. Ak si chcete naozaj dožičiť pohodlie, kúpte si prikrývky s úpravou Aloe Vera. Ich povrch vás prekvapí broskyňovou jemnosťou a navyše priaznivo vplývajú na pokožku.

Nohy v ľade nie sú vhodným riešením

Aj keď to znie divne, ani v lete nie je dobré telo podchladzovať. Lebo telo začne produkovať o to viac tepla. Ak sa teda chystáte do postele a chcete rýchlo zaspať, radšej si dajte vlažnú sprchu. Ochladenie môžete podporiť aj tak, že vankúš dáte na chvíľu do mrazničky. S páperovým to neskúšajte. Ak však máte vankúš s guľôčkovou náplňou uzavretý zipsom, môžete skúsiť časť výplne na chvíľu odsypať. Vankúš sa potom pohodlne zmestí do chladničky. Alebo ho skúste na chvíľu obložiť vrecúškami s ľadom.

 

Ak ešte nemáte letný typ prikrývok, alebo vás zaujal vankúš s guľôčkovou náplňou, ktorý sa tak rýchlo nezdeformuje, pozrite si ponuku obľúbeného e-shopu Kvalitex.sk. Mnoho výrobkov určených na leto je práve teraz zlacnených, takže si ich môže kúpiť naozaj každý.