+420 380 602 200 info@kvalitex.sk
Vyberte kategórii magazínu
Pod prikrývkou, v lete a bez potenia? Vieme, ako na to!

Vysoké teploty ako v trópoch, alebo ešte horšie, ako na Sahare, to už začína byť normálne aj na Slovensku. Vedci nás varujú, že za to môže globálne otepľovanie. Že iné to už nebude a že na vyššie teploty si máme zvykať. Takže treba začať myslieť na to, ako si v byte aj v horúcom lete vytvoriť príjemné miesto na spanie.

Kalendár03. 04. 2019

Tma je vítaný pomocník

Len čo dáte slnku príležitosť dostať sa do miestnosti, už sa tepla nezbavíte. Zvyknite si na vetranie až v noci a hneď ráno po vstávaní. Potom zatiahnite žalúzie a závesy a nechajte všade tmu. Je pravda, že toto si môžete dovoliť, ak idete do práce. Na druhej strane, cez víkend je lepšie vyraziť niekam von, do prírody, k vode, než si užívať domácu saunu.

Letné prikrývky – ľahké a chladivé ako vánok

Spať len tak, bez prikrývky, to asi väčšina z nás nedokáže. Inšpiráciu možno hľadať u južných národov, kde je v lete zvykom používať iba ľahké prestieradlo. Druhou možnosťou je využiť výhody moderných technológií a zaobstarať si letné prikrývky z dutého vlákna. Vážia len necelého pol kila a zaistia odvádzanie potu z tela a jeho následné odparenie. Ak si chcete naozaj dožičiť pohodlie, kúpte si prikrývky s úpravou Aloe Vera. Ich povrch vás prekvapí broskyňovou jemnosťou a navyše priaznivo vplývajú na pokožku.

Nohy v ľade nie sú vhodným riešením

Aj keď to znie divne, ani v lete nie je dobré telo podchladzovať. Lebo telo začne produkovať o to viac tepla. Ak sa teda chystáte do postele a chcete rýchlo zaspať, radšej si dajte vlažnú sprchu. Ochladenie môžete podporiť aj tak, že vankúš dáte na chvíľu do mrazničky. S páperovým to neskúšajte. Ak však máte vankúš s guľôčkovou náplňou uzavretý zipsom, môžete skúsiť časť výplne na chvíľu odsypať. Vankúš sa potom pohodlne zmestí do chladničky. Alebo ho skúste na chvíľu obložiť vrecúškami s ľadom.

 

Ak ešte nemáte letný typ prikrývok, alebo vás zaujal vankúš s guľôčkovou náplňou, ktorý sa tak rýchlo nezdeformuje, pozrite si ponuku obľúbeného e-shopu Kvalitex.sk. Mnoho výrobkov určených na leto je práve teraz zlacnených, takže si ich môže kúpiť naozaj každý.