+420 380 602 200 info@kvalitex.sk
Vyberte kategórii magazínu
Potrebujete nové obliečky? Urobte si radosť ešte pred Vianocami!

Baví vás ladiť domov podľa posledných trendov a meníte dekorácie podľa ročných období? Alebo by ste chceli potešiť štýlovým darčekom vašich blízkych? 

Kalendár14. 10. 2021

Blížia sa Vianoce, keď si toto všetko môžete dopriať. Začať môžete napríklad s vianočnými obliečkami, ktoré vám budú atmosféru blížiacich sa sviatkov pripomínať každý deň. Máme pre vás tipy, aké farby a vzory patria tento rok k najobľúbenejším.

Návrat tradičných vzorov

Čo môže byť lepším zimným motívom, než snehové vločky? V Kvalitexe máme na výber hneď dve farebné variácie, modro-sivú a červeno-béžovú. Môžete si tak užívať zimnú romantiku aj vtedy, keď bude vonku nad nulou.

V poslednom čase sa medzi obľúbené vianočné motívy dostali aj tradičné škandinávske vzory so sobmi. Viete, že soby sú symbolom Vianoc iba 200 rokov? Predtým ich severské národy spájali s mágiou. Dnes si čarovnú atmosféru severskej symboliky môžete vychutnať v spálni aj vy. Navyše, obliečky so sobmi určite zožnú na Vianoce oveľa väčší úspech, než keby ste blízkych obdarovali svetrom s týmto motívom.

Ak chcete skôr niečo neutrálne, siahnite po obliečkach s hviezdami, ktoré využijete aj v iných obdobiach roka.

vánoce červené

Kombinujte slávnostné farby

Ak chcete vyskúšať niečo nové a máte radi jednofarebné obliečky bez vzorov, môžete sa pohrať s farbami. Slávnostný ráz dodá spálni smotanová, vínová alebo tmavofialová farba. Nebojte sa farebne odlíšiť prestieradlo. Ak k tomu zvolíte ako materiál bavlnený satén, posteľ bude pôsobiť ozaj luxusne. Saténové obliečky sú vhodné aj ako darček.

Nezabudnite skontrolovať prikrývky!

Máte už vybrané nové obliečky a tešíte sa, ako vaša spálňa opeknie? Aby to nebol iba dojem na prvý pohľad, skontrolujte aj zimné prikrývky a vankúše, či nie sú náhodou zľahnuté. Na čo by vám boli krásne obliečky, keby ste sa uprostred noci zobudili od zimy?

Ak zistíte, že potrebujete nové kúsky, pozrite si kategórie Prikrývky a vankúše a vyberte si z našej ponuky termoprikrývok.

Nové vianočné obliečky určite urobia radosť nielen vám, ale aj vašim blízkym, takže si ich pokojne môžete zapísať do zoznamu vianočných darčekov. Alebo blízkych nimi obdarovať len tak, aby si sviatky užili už vo sviatočne „naladenej“ spálni!