+420 380 602 200 info@kvalitex.sk
Vyberte kategórii magazínu
Satén, damašek aj krep pre vaše pohodlie

Dvoma najdôležitejšími kritériami pri výbere hotelových obliečok je ľahká údržba a dlhodobo perfektný vzhľad. Materiál musí byť taký, aby sa bez následkov vysporiadal s častým praním pri vysokej teplote a nestratil nič zo svojej hebkosti a príjemnosti. Vysoká gramáž tkaniny a atlasová väzba, zdvojujúca pevnosť priadzí po osnove tkaniny, by mala byť samozrejmosťou.

Kalendár03. 05. 2017

Krepové obliečky patria k tým lacnejším možnostiam. V zásade ide len o odlišne tvarovanú bavlnu, ktorá si ale stále zachováva svoju cenenou mäkkosť, pružnosť a priedušnosť. Striedanie hladkej a zvrásnenej časti potom zabezpečí jednoduchú údržbu bez nutnosti žehlenia.

Krep nemusí byť všetkým hosťom príjemný na dotyk, o damaškových obliečkach to ale rozhodne neplatí. Vtkaný diagonálny prúžok dodáva obliečkam punc luxusu, použitá tkanina vyrobená z česaných priadzí (tiež obliečky nájdete napr. na Kvalitex.sk) potom zabezpečí vysokú pevnosť a odolnosť materiálu.

Zástupcom skutočného luxusného hotelového oblečenia je potom bavlnený satén. Vysoko kvalitná priadza s jemným leskom na povrchu v lete chladí, v zime naopak zahreje. Nocľažníci ocenia aj hodvábny dotyk, ktorý ich doslova ukolíše k spánku ako materská náruč. Údržba bavlneného saténu je ďaleko jednoduchšia ako u klasického bavlneného oblečenia - oveľa lepšie sa žehlí, a tým znižuje čas strávený touto činnosťou na minimum.

Vedeli ste, že, bežný satén z polyesteru iba chladí, čo rozhodne nemožno brať ako výhodu? Navyše ide o obliečky veľmi lacné a po mnohých stránkach nekvalitné.