+420 380 602 200 info@kvalitex.sk
Vyberte kategórii magazínu
Aké posteľné obliečky sú vhodné na zimu? Bavlnené alebo flanelové?

Viete, že v spálni by ste mali mať maximálne 19 °C, aby sa vám dobre spalo a aby ste boli ráno dobre odpočinutí? Táto rada platí aj v zime.

 

 

Kalendár16. 11. 2022

Ak však patríte k zimomravým, ktorí už od októbra spia v ponožkách, myšlienka na studenú spálňu vás určite neláka. Chladnejší vzduch nemusí nutne znamenať zimu v posteli. Stačí si vybrať obliečky z vhodných materiálov a bude vám teplo celú noc. A ktoré to sú? Prečítajte si naše rady. 

Bavlnené obliečky – klasika, ktorá vydrží 

Medzi najčastejšie požadovaný materiál na posteľnú bielizeň patrí už mnoho rokov bavlna. Je vhodná aj na zimné obliečky, pretože vďaka celulózovému pôvodu je hebká a hrejivá. Túto vlastnosť majú všetky bavlnené tkaniny (satén, krep, flanel…), hoci sú technologicky rôzne spracované. Záleží len na vás, aké typy jednofarebných alebo vzorovaných obliečok sa vám páčia. 

Viete, že aj farba obliečok môže mať vplyv na vnímanie tepla? V sýtych farbách, ideálne tmavších, sa vám bude lepšie spať. Ak však milujete svetlé farby, nevadí, bavlnené obliečky sú príjemné a hrejivé v každom odtieni.

Obliečky z flanelu – ideálne riešenie pre zimomravých

Ak zistíte, že bavlnené obliečky vás za zimných nocí dostatočne nezahrejú, je tu druhá možnosť – flanelové obliečky. Sú veľmi príjemné, hrejivé a hebké na dotyk, pretože sú zo silnejších priadzí upravených tzv. česaním. Tak sa na povrchu vytvoria charakteristické flanelové chĺpky.  

Ak sa rozhodnete pre flanelové obliečky, dajte si pozor na zámenu flanelu s mikroflanelom. Je síce lacnejší, ale ide o tkaninu z polyesteru, takže sa pod ním budete dosť potiť. 

Na rozdiel od neho sú obliečky z flanelu vzdušné, majú veľmi vysokú hrejivosť a pritom nie sú ťažké. Zároveň sú nadýchané. A aby toho nebolo málo, netreba ich žehliť. Pri výbere sa zamerajte hlavne na gramáž, tá by mala byť minimálne 160 g/m².

V tohtoročnej kolekcii flanelových obliečok sme stavili na prírodné pastelové farby na prírodnú tému. Ladenie farieb je rôznorodé a určite si vyberie každý. Vyberte si kvalitné flanelové obliečky. Ako ideálny doplnok k obliečkam ponúkame  samostatné flanelové obliečky na vankúše.