+420 380 602 200 info@kvalitex.sk
Vyberte kategórii magazínu
Aké prestieradlo je najlepšie? Bavlnené, saténové alebo froté?

Máte pocit, že pri veľkom výbere posteľnej bielizne sa  strácate? Alebo ste si kúpili prestieradlo, ktoré sa po pár mesiacoch rozťahalo a  vytvorili sa na ňom chumáče, a pri budúcom nákupe sa tomu chcete vyhnúť?

Kalendár22. 09. 2021

Ako poznať, ktoré prestieradlo je kvalitné a bude vám vyhovovať? Pripravili sme pre vás prehľad prestieradiel podľa materiálu vrátane ich vlastností a výhod, aby ste už nabudúce išli tzv. na istotu.

S hladkou bavlnou neurobíte chybu

Úslovie „spať ako v bavlnke“ určite nepreháňa. Bavlnené prestieradlá zaistia príjemný spánok v lete aj v zime. Keď ich prepotíte, nemusíte sa báť ich prať pri 60°C a dať ich do sušičky. Okrem toho majú na okrajoch gumu, takže prevliekanie postele trvá len pár minút. Ak však zháňate bavlnené prestieradlá do hotelových izieb, odporúčame kúpiť klasické plachty bez gumy, ktoré možno aj vyvariť.

V našej ponuke nájdete prestieradlá nielen v bielej farbe, ale aj šedé, modré a pre milovníkov extravagancie aj fialové alebo žiarivo žlté. Všetky sú z vysokokvalitnej tkaniny, ktorá sa nevyperie a farby vydržia sýte aj po mnohých vypraniach, ak prestieradlá nezabudnete na sušiaku na slnku.

Satén – dotyk luxusu do každej spálne

Jemný lesk, v lete chladí a v zime hreje. Saténové prestieradlá si zamilujete už na prvý pohľad a po prvej noci na ne nedáte dopustiť. Musíte však kúpiť kvalitný bavlnený satén. Umelý je síce lacnejší, ale nie je taký vzdušný a hlavne sa dosť šmýka.

Ako ich od seba poznať? Pri nákupe nemusíte robiť skúšku dotykom, stačí sa pozrieť na cenovku. Bavlnený satén je o dosť drahší, ale pri ňom platíte za kvalitu, má totiž špeciálnu atlasovú väzbu, ktorá je náročnejšia na výrobu aj na vstupný materiál. Vďaka atlasovej väzbe je bavlnený satén lesklý a jemný.

 

V našej ponuke máme široký výber saténových prestieradiel v rôznych veľkostiach aj farbách, vrátane neobvyklého vzoru, ktorý pripomína mramor.

Froté – pre spáčov, ktorí majú málo času

Bavlna aj bavlnený satén sú materiály, o ktoré sa treba starať, žehliť ich a pekne poskladať. Ak však doma žehlíte maximálne košele, bude sa vám hodiť skôr prestieradlo z froté. Je zo špeciálneho úpletu z nízkych a hustých uzlov, vďaka čomu je mäkké a pružné a nemusí sa žehliť. Vyperiete ho v pohode pri 60 °C a keď ho dáte do sušičky, prestieradlo bude opäť nadýchané a ako nové.

Froté prestieradlá sú ideálne aj pre deti, keď sa učia prevliekať posteľ, pretože sú ľahučké a ľahko sa naťahujú.

Keď sa vám froté prestieradlo zdá príliš hrejivé, vyskúšajte prestieradlá z jersey. Sú rovnako pružné, ale hladšie, jemnejšie a vzdušnejšie.

Jersey a froté prestieradlá nájdete v našom e-shope v celej škále farieb a veľkostí.