+420 380 602 200 info@kvalitex.sk
Vyberte kategórii magazínu
Aký je rozdiel medzi posteľnou plachtou Jersey a Froté?

Posteľné plachty sú šité rovnakým spôsobom, ale iste sa táto pletenina chová inak. Prvým rozdielom je jemnosť priadze, kde froté materiál obsahuje priadze silnejšie a hrubšie. Na rozdiel Jersey pletenina sa vyrába z veľmi jemných priadzí. Kvalitné a veľmi jemné pleteniny sa vyrábajú z česaných priadzí a práve vďaka  očesaniu  dochádza k výslednému vysokému komfortu dotyku. Aj napriek tomu Froté bude vždy hrubšie ako Jersey. Obe pleteniny sa vyrábajú na okrúhlom pletacom stroji a výsledná pletenina sa nazýva  záťažná.

Kalendár17. 09. 2018

Mnoho užívateľov si myslí že plošná hmotnosť pleteniny je veľmi dôležitá, ale v skutočnosti sú na omyle. Plošná hmotnosť (gramáž)  je len jednou charakteristickou vlastnosťou z niekoľkých vlastností, ktorá vyjadruje kvalitu materiálu. Veľmi dôležité je, akú má pletenina hustotu a tiež výšku slučky. Pokiaľ by bola slučka príliš vysoká a to hlavne u froté materiálu, môže dochádzať k zatrhnutiu priadze a teda vzniku diery v posteľnej plachte.

Froté aj Jersey pletenina sa vyrába s vysokým podielom bavlneného materiálu a syntetické priadze sa sem  pridávajú  iba pre zvýšenie pružnosti plachty. Froté pleteniny sú spravidla pružnejšie než Jersey. Vďaka svojej štruktúre nadobúdajú dojem aj vyššej hrejivosti ako Jersey.