+420 380 602 200 info@kvalitex.sk
Vyberte kategórii magazínu
Dajte prednosť bavlne - nekrčí sa, nebledne a vyzerá luxusne

Áno, to všetko je pravda, ak zvolíte bavlnu s tou správnou úpravou. Milovníkov pohodlia určite zaujmú obľúbené krepové obliečky, ktoré zaujmú netradičným, ale na pohľad príťažlivým povrchom. Vďaka striedaniu hladkých a zvrásnených pruhov sa nežehlia a navyše bez problémov odolávajú aj praniu pri vysokých teplotách nevyhnutnému pre správnu spánkovú hygienu.

Kalendár03. 05. 2017

Luxusná bavlna je potom zastúpená damaškom alebo saténom. Bavlnený damask si našiel priaznivcov už medzi bohatou šľachtou, ale jeho hrejivosť a originálnu štruktúru plne doceníme aj dnes. Ešte viac vás zahrejú obliečky flanelové so zamatovo hladkým povrchom, ktoré milujú hlavne deti.

Bavlnený satén charakterizuje jeho lesklý povrch a príjemná štruktúra spojená s pocitom vysokého komfortu. Pravý bavlnený satén chladí len v lete, v zime vás naopak rýchlo a na dlho zahreje. Skvele sa hodí aj pre úpravu najrôznejšími výtlačkami, ktorých farby sú vďaka použitej väzbe a textúre látky veľmi sýte a výrazné.

Bavlnené obliečky do domácnosti by vždy mali byť vyberané s ohľadom na dlhodobú funkčnosť a úžitkovosť. Do rozpakov by ho nemalo priviesť ani časté pranie a teploty okolo 60 ° C. Ak narazíte na výrobcu, ktorý odporúča údržbu pri 30 ° C aj menej, nejde o kvalitné kolekcie. Osvedčený výrobca totiž barličky nehľadá, a napriek tomu svojim produktom dokáže zaručiť stálofarebnosť a skvelý vzhľad aj po dlhej dobe užívania. Veľký výber rozmerov, materiálov a dezénov nájdete v e-shope Kvalitex.sk, kde na vás ako bonus čakajú aj veľmi priaznivé ceny.