+420 380 602 200 info@kvalitex.sk
Vyberte kategórii magazínu
Ktorá farba je hitom tohtoročných Vianoc a ako ju využiť pri výzdobe interiéru?

Dokážete si predstaviť Vianoce bez ozdobeného stromčeka a farebne vyladených dekorácií? Asi by to bolo čudné.

Kalendár11. 11. 2021

Aj tým, že domov zmení svoj vzhľad a všetko je iné, nové a nablýskané, sa dostávame do sviatočnej nálady. Podobne ako keď napadne sneh a my ideme do prírody a kocháme sa krásne zapadanými stromami, alebo keď je mráz a ráno s deťmi obdivujeme zamrznuté vločkové vzory na oknách.

Aby Vianoce mali vždy jedinečnú atmosféru, môžete sa pri výbere dekorácií inšpirovať módnymi trendmi, ktoré návrhári vymýšľajú nielen pre odevy, ale aj pre interiérový dizajn. Chcete vedieť, aké farby prisúdili tohtoročným Vianociam?

Tradičné farby na ústupe

Tak ako u detí Elsa z Ľadového kráľovstva poráža Červenú Čiapočku, čo sa týka obľúbenosti, je na tom aj tradičná obľúbená červená farba, ktorú má tento rok nahradiť modrá. Ak máme byť presní, trendovými farbami Vianoc 2021 sú modrá a biela (alebo iné veľmi svetlé farby, ako je smotanová, svetlá béžová a strieborná).

Každopádne možno povedať, že tento rok určite nebudete o bielych Vianociach iba snívať. Biela a smotanová sú farby, ktoré navodia pocit čistoty a elegancie. Keď ste minimalisticky založení, zvoľte väčšinu dekorácií a obrusov v tejto farbe a modrú si nechajte len na drobné doplnky, napríklad sviečky a obrúsky. Krásne budú vyzerať aj poháre s jemným bielym alebo modrým vzorom. Podobne sa môžete inšpirovať aj pri zdobení stromčeka, ktorému budú slušať sklenené banky alebo slamené ozdoby na bielych a modrých stužkách.

Modrá a biela sluší aj vankúšom

Keď už budete nakupovať nové doplnky do bytu, nezabudnite ani na spálňu. Urobte si radosť novými obliečkami, ktoré vám vytvoria sviatočnú zimnú náladu hneď po prebudení. V e-shope Kvalitex máme na výber hneď niekoľko vzorov v trendových farbách. Oslovia vás biele obliečky s jemnými modrými a béžovými vločkami, alebo siahnete po výraznejších modrých s bielymi hviezdičkami?

Do obývacej izby môžete kúpiť dekoračné vankúšiky s vianočnými alebo geometrickými vzormi. Nielenže prispejú k sviatočnej atmosfére, ale na pohovke či kresle si vďaka nim vytvoríte pohodlný kútik, veľmi vhodný na sledovanie rozprávok. A to sa na obdobie vianočných sviatkov určite hodí.

Inšpirovali sme vás? Je modrá a biela vaša obľúbená kombinácia? Tak si ju počas adventu a Vianoc užite! A keby ste chceli ďalšie obliečky, tentoraz napríklad bez vzorov, pozrite si náš e-shop a vyberte si, čo sa vám páči.