+420 380 602 200 info@kvalitex.sk
Vyberte kategórii magazínu
Obliečky inšpirované francúzskou krajinou

Provensalsko – výnimočná krajina plná levanduľových polí, kvetov a nádherného umenia, ktorá vás uhranie. Zároveň ide o jeden z najobľúbenejších francúzskych regiónov.

Kalendár30. 06. 2021

Práve preto sme sa ním inšpirovali, keď sme v roku 2015 pripravovali novú kolekciu obliečok Provence, ktorú si naši zákazníci veľmi zamilovali. Už odvtedy je kolekcia Provence veľkou stálicou v našej ponuke a veríme, že tomu tak bude aj naďalej.

Kvetinové vzory s nádychom vidieka

Keď spomenieme Provensalsko, väčšine ľudí sa okamžite vybaví levanduľa a fialová farba. My sme sa však pri tvorbe obliečok nechali inšpirovať trochu v širšom poňatí a okrem levandule ponúkame aj vzory s ďalšími drobnými kvetmi.

Obliečky najčastejšie ladíme do červenej, modrej, fialovej, zelenej, ale aj do obľúbenej šedej farby. Najnovším prírastkom kolekcie sú obliečky so sedmokráskami v šedej farbe, ktoré sú jasným ukazovateľom spojenia tradičného Provensalska s obľúbenou šedou farbou. Kvetinové vzory zároveň krásne dopĺňajú rustikálne prostredie a ďalšie doplnky.

V kolekcii Provence často kombinujeme hlavný kvetinový motív s prúžkami alebo s inými jednoduchými vzormi. Jednou takou novinkou sú napríklad obliečky s ružami.

Ďalšou krásnou kombináciou je spojenie kvetín rôznych veľkostí, ktoré si okamžite našlo svojich priaznivcov.

Obliečky nielen pre babičky

Zdá sa vám, že obliečky s kvetinovými vzormi nájdete iba v spálni babičiek? To už dávno neplatí! Kolekcia Provence sa vyvíja, takisto ako iné kolekcie, a vďaka novým trendom jej zameranie nie je iba pre vekovo pokročilých. Práve naopak. Jemné kvetinové vzory nádherne doplnia každú spálňu či iný interiér rustikálneho štýlu.

Pre Provence sme zvolili klasickú a obľúbenú hladkú bavlnu, ktorá je hrejivá a zároveň príjemná na dotyk. Tkanina má plošnú hmotnosť 120g/m2 a vďaka hustej dostave jemnej priadze vyniká aj hebkosťou.

Od uvedenia kolekcie Provence v roku 2015 jej vzory prechádzajú neustálym vývojom, pričom kvetinové vzory a štýl celej kolekcie zostávajú. Sme radi, že ide o stálicu v našej ponuke, ktorá sa teší veľkej obľube. Ďakujeme.