+420 380 602 200 info@kvalitex.sk
Vyberte kategórii magazínu
Príliš mäkká prikrývka je varovaním

Duté vlákno môžete na štítku nájsť pod označením duté vlákno zo syntetického polyméru, nemal by mu ale chýbať prívlastok termicky prepojené. Aj keď to vyzerá ako detail, môžu tieto dve slová rozhodnúť o kvalite a komforte vášho spánku. Termicky spojené duté vlákno sa môže pochváliť veľmi dlhou životnosťou a kompaktnou štruktúrou. V hustom rúne nenájdete žiadne zle vyplnená miesta, kadiaľ by mohlo unikať vaše cenné telesné teplo do okolia. Českí výrobcovia túto technológiu používajú takmer bez výhrad, situácia pri výrobkoch z dovozu je ale presne opačná.

Kalendár03. 05. 2017

Zvlášť lacné diskonty ponúka v akcii obyčajnej prikrývky vyrobenej prevažne z nespojených dutých vlákien, v ktorých veľmi rýchlo dochádza k lokálnemu hromadeniu materiálu a tým aj zníženej hrejivosti. Takéto prikrývky sú na dotyk veľmi jemné, mäkké a poddajné, tým ale ich výhody končia.

Vyznáte sa v typoch prikrývok z dutých vlákien?

Aj tvar a prešitie pokrývky z dutých vlákien má veľký vplyv na jej hrejivosť a úžitkovosť. Ide zároveň o nevyhnutný faktor pri zabezpečení pevného usadenia rúna z dutých vlákien vnútri prikrývky. Príliš skromné ​​prešitie umožňuje nežiaduci pohyb vlákien, zatiaľ čo prehnaná intenzita zase znižuje celkovú hrejivosť prikrývky. V e-shope Kvalitex sa zaoberajú šitím prikrývok z dutých vlákien už niekoľko rokov a v ich produkcii sa odrážajú najnovšie poznatky a trendy. Pre prešitie prikrývok tu preto používajú osvedčené prešitie do ôsmich optimálne zaisťujúcich pomerov medzi dostatočným prešitím a výslednou hrejivosťou.

K dostaniu sú tri typy prešitia pokrývok:

• Prešitie klasik zaisťuje pevné prepojenie všetkých materiálov a dostatočnú hrejivosť.

Duo prevedenie spája dve rôzne silné prikrývky (letné a celoročné) a hodí sa najmä pre zimné obdobie.

Thermo prevedenie je potom úplne špeciálny spôsob, ktorý zabezpečí maximálnu možnú udržateľnosť tepla pod pokrývkou a vychádza tak v ústrety aj tým najnáročnejším zákazníkom.

Vyberte si tú správnu prikrývku ale aj ďalší bytový textil pre vaše bývanie v e-shope Kvalitex a zažite pocit komfortného a ničím nerušeného spánku. A to po celú a každú noc.