+420 380 602 200 info@kvalitex.sk
Vyberte kategórii magazínu
Dekoračnými vankúšikmi ľahko zmeníte každý interiér

 

Ak túžite po zmene vo vašom bývaní, ale nechcete za každú cenu kupovať nový nábytok a radikálne meniť vzhľad interiéru, skúste začať s drobnými detailmi a dekoráciami. Napríklad nákup moderných dekoračných vankúšikov nezaťaží váš rozpočet a pritom práve táto maličkosť dokáže za okamih premeniť byt. Ide o veľmi efektívne riešenie, ktoré sa dá prispôsobiť nálade alebo ročnému obdobiu.

Vankúšiky na sedacej súprave sa postarajú o pohodlie pri dlhšom sedení, z postele zasa vytvoria dokonalú odpočinkovú zónu.

Kalendár31. 01. 2020

Na veľkosti nezáleží, na výplni áno

Pri výbere tvarov a veľkostí dekoračných vankúšikov sa nemusíte držať žiadnych pravidiel, záleží len na vás, aké vyberiete. Na trhu nájdete malé aj veľké štvorcové vankúše a tiež obdĺžnikové, ktoré vhodne doplnia súpravu v spálni alebo sedaciu súpravu. Skôr než na tvar pozerajte na výplňový materiál vo vankúšikoch – chcete predsa, aby dekorácia dlho vydržala ako nová a po polroku z nej nebol beztvarý látkový predmet.

Ideálne je guľôčkové duté vlákno, ktoré drží tvar a možno ho ľahko naklepať, vďaka čomu budú vankúšiky stále krásne nadýchané. Chybu neurobíte ani s vankúšmi s výplňou z mykaného dutého vlákna. Obidva typy možno prať v práčke, takže s údržbou si netreba robiť starosti.

Ako vybrať ten najlepší štýlový kúsok?

Pri výbere sa riaďte hlavne farbami, ktoré máte u vás doma. Vankúše možno zladiť s farbou stien, so závesmi alebo napríklad s kobercom. Jednoduché dekoračné vankúše „tón v tóne“ jemne doplnia interiér milovníkov minimalistického škandinávskeho štýlu. Naopak, metalické farby a výrazné geometrické vzory budú výborne ladiť s moderne zariadeným bytom, kde prevláda kovový nábytok a sklo. Výraznejšie vankúše v sýtych farbách s obrázkami alebo nápismi môžu vyjadriť vašu osobnosť a zmysel pre detail. Kvetinové vzory a bodky zas oslovia romantické duše.

Záleží len na vás, ako často budete dekoračné obliečky na vankúše meniť a tak vždy vytvoríte inú atmosféru vášho domova. Vybrať si môžete zo širokej ponuky materiálov a vzorov aj rozmerov českej výroby firmy Kvalitex. Inšpirujte sa cenovo výhodnou ponukou a kúpte si zopár kúskov za skutočne symbolickú cenu.