+420 380 602 200 info@kvalitex.sk
Vyberte kategórii magazínu
Najlepšie zimné prikrývky? My ich už poznáme!

Premýšľate, ako sa čo najlepšie vybaviť na zimu? Tento rok to možno riešite o niečo viac, ako v minulých rokoch.

Kalendár14. 10. 2022

Aby ste začali každý, aj ten najmrazivejší deň, v pohode, potrebujete sa  hlavne dobre vyspať. Pokojný a neprerušovaný spánok vám zaistia kvalitné prikrývky, ktoré  vám dnes predstavíme. 

Výplň z dutého vlákna – vhodná aj pre alergikov 

Prvá vec, ktorú musíme pripomenúť, je výber správneho výplňového materiálu. V súčasnosti je  ich veľa, od peria cez vlnu až po syntetické vlákna. My máme výborné skúsenosti s dutým  vláknom, ktoré je vhodné aj pre alergikov, a navyše údržba o prikrývky s touto výplňou je  jednoduchá. 

Duté vlákno nájdete vo všetkých typoch prikrývok, ktoré ponúkame. Letné sú veľmi ľahké  a vzdušné, celoročné predstavujú zlatý stred, ale v zime nemusia stačiť. Aké prikrývky vás  najlepšie zahrejú v období od novembra do marca? 

Prikrývky vyberajte podľa teploty v spálni 

Hovorí sa, že na spanie je ideálny chladnejší vzduch, ale nič sa nemá preháňať. Ak vám  teplomer v spálni ukazuje okolo 19–20 stupňov, bude vám stačiť klasická zimná prikrývka z dutého vlákna Luxus plus, ktorá obsahuje výplň z dutého vlákna s plošnou hmotnosťou  450 g/m2. Prikrývka je vďaka tomu naozaj ľahká (1300 g tvorí výplň plus niečo málo pridá  látka, z ktorej je prikrývka ušitá). 

Okrem tejto klasicky prešitej prikrývky ponúkame aj prikrývku termo, ktorá uspokojí aj  najzimomravejších zákazníkov. Tu platí úmera, že čím vyššia je plošná hmotnosť, tým viac  prikrývka hreje. Naše termoprikrývky patria v tomto parametri medzi špičky na trhu, ktorých  výplň tvorí duté vlákno s plošnou hmotnosťou 600 g/m2. 

K hrejivosti prispieva aj to, že po obvode sú obšité lemovacím strojom. Vďaka tomuto  technologickému postupu je prikrývka ako prachová perina, pretože vzduchové vrecko, ktorá  je vo vnútri, udržiava dostatočné teplo. Túto prikrývku využijete vtedy, ak v spálni mávate  okolo 18 °C.

DUO prikrývky – ekonomický variant na celý rok 

Nechce sa vám skladovať letné a zimné prikrývky? Ste zástancovia minimalistických a účinných  riešení? V tom prípade pre vás máme DUO deky! 

Názov DUO presne zodpovedá tomu, ako tento výrobok vyzerá. Celková zimná DUO prikrývka s plošnou hmotnosťou 450 g/m2 obsahuje dve samostatné a oddeliteľné prikrývky, a to veľmi  ľahkú letnú (150 g/m2) a o niečo ťažšiu celoročnú (300 g/m2). Obe prikrývky sú spojené  zipsovým uzáverom, takže ich môžete kedykoľvek jednoducho oddeliť. Kompletná DUO  prikrývka je hrejivá ako štandardne vyrobená zimná prikrývka Luxus plus a navyše ju využijete  celý rok. 

Prikrývky z dutých vlákien sú na zimu ideálne, pretože sú nielen hrejivé, ale aj ľahké. V zime sa  vám v nich bude skvele spať, najmä ak ich dáte do flanelovej posteľnej bielizne. Už ju máte?  Ak nie, inšpirujte sa našou ponukou flanelových obliečok

 

Chcete sa dozvedieť viac? Prečítajte si náš článok o výhodách bavlnených obliečok.